Uroda, a problem z samoakceptacją…

Uroda makijaż co o sobie myślimy to jak widzą nas inni

Uroda to nie tylko makijaż czy obraz który odbija się w lustrze. To co o sobie myślimy odzwierciedla to jak widzimy siebie oraz jak widzą nas inni.

Myślę, że większość z nas była w sytuacji kiedy patrzyła w lustro i miała wrażenie, że coś jest nie tak. Może nos jest za duży czy usta za małe… Wszystko jest ok jeśli nie wpływa to na naszą psychikę tak bardzo, że czujemy się ciągle przygnębione. Praca nad swoim umysłem jest niezwykle istotna natomiast nie jest łatwa.

I co dalej?

Ważną sprawą o której często zapominamy są niedoskonałości które w sobie dostrzegamy, a nikt poza nami ich nie widzi. Patrzymy na sobie tak dużo w ciągu całego życia, że nie trudno znaleźć coś z naszej perspektywy nieładnego. Otaczająca „rzeczywistość” czy social media nie pomagają w samoakceptacji. Warto odciąć się od obrazków które są nieprawdziwe. Bierz przykład z ludzi którzy są warci Twojej uwagi i nie daj się wciągnąć w pogoń za sztucznym pięknem. Należy poważnie zastanowić się przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej. Często to nie rozwiąże naszych kompleksów, a może jeszcze bardziej je pogłębić. Chcę podreślić, że nie mam nic przeciwko poprawianiu urody, ale w rozsądny sposób. Nie rozumiem czemu dziewczyny w bardzo młodym wieku podejmują decyzje o zmianie wyglądu poprzez operacje plastyczne. Uważam, że świadomość swojej kobiecości nabieramy z wiekiem. Może nie warto od razu pchać się pod skalpel, a później tego żałować…

Zamiast skupiać się na tym co Ci się w Tobie nie podoba wystarczy podkreślić  to co masz w sobie ładne.

Jak to zrobić?

Jest wiele trików makijażowych czy pielęgnacyjnych które możemy wykonać aby popracować nad wyglądem. Jednym z nich jest użycie pudru brązującego. Z pomocą tego produktu możemy zmienić kształt nosa czy wyszczuplić twarz (na YouTube jest pełno tutoriali jak to zrobić). Jest to bardzo prosty sposób aby poczuć się lepiej. Kolejnym elementem jest codzienna pielęgnacja która spowoduje, że nasza skóra się nam odwdzięczy. Codziennie wykonuje peeling ust który można przygotować w bardzo prostu sposób, a dzięki niemu są one jędrniejsze i pełniejsze. Wystarczy wymieszać w małym pojemniczku cukier + oliwę z oliwek (lub inny olej) i okrężnymi ruchami masować usta. Najważniejsze jest aby być systematycznym, bo nic nie przychodzi od razu. W kolejnych postach przedstawię wam równie proste sposoby na dbanie o inne partie ciała. 

Mam nadzieje, że podobał wam się mój wpis. Jak macie sprawdzone sposoby na poprawę swojego wyglądu w prosty sposób to napiszcie w komentarzu. Zapraszam do śledzenia mojego bloga! 🐼 

Podziel się z innymi
Dowiecie się o mnie więcej czytając tego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top