Rozwój? Jak rozsądnie wykorzystać czas wolny?

Jak się zmobilizować do pracą nad rozwojem osobistym

Każdy dzień jest dla mnie cenny i nie lubię marnować czasu. Jak tylko mam wolną chwilę oraz wenę to zabieram się za rozwijanie swoich pasji. Spróbujcie odnaleźć ją w sobie i zacznijcie działać! Teraz jest najlepszy moment ponieważ mamy więcej wolego czasu który możemy świetnie wykorzystać. Inspiracji szukam dookoła siebie, w internecie czy podczas zwykłych spacerów. Jest to dla mnie idealny moment na głębsze przemyślenia. Mamy sporo szczęścia, że bez wychodzenia z domu możemy się dokształcać np. poprzez oglądanie tutoriali na YouTube czy przez czytanie książek. Oczywiście możemy również ten czas wykorzystać na posprzątanie mieszkania czy umycia okien natomiast to w żaden sposób nie przyczyni się to do naszego rozwoju.

Co jest w życiu ważne?

W życiu istotny jest progres nie ważne czy masz 20, 30 czy więcej lat. Zdobywanie nowych doświadczeń, podnoszenie poprzeczki czy robienie czegoś pożytecznego daje nam poczucie sensu istnienia. Efektem naszej nauki i rozwoju może być dodatkowe źródło dochodu oraz odkrycie nowej ścieżki życiowej która nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi. Możliwość wyboru daje nam poczucie bezpieczeństwa dzięki czemu nawet w kryzysowych momentach możemy czerpać korzyści  z innej gałęzi. Nie powinno się doprowadzać do sytuacji w której mamy „nóż na gardle”. Ograniczamy w ten sposób możliwość podejmowanie rozsądnych i racjonalnych decyzji. Wychodzę z założenia, że sukces osiągają ludzie wszechstronni, robiący wiele rzeczy oraz ciekawi świata dlatego uważam, że należy mieć otwartą głowę oraz być czujnym!

Mam nadzieje, że zainteresował i zmotywował was mój pierwszy wpis! Dajcie znać w komentarzach czy wam się podobał oraz jeśli macie pytania to piszcie. Artykuły postaram się pisać również w języku angielskim. Jest to dla mnie pewnego rodzaju mobilizacja do szlifowania języka oraz rozwój! Mój angielski nie jest idealny natomiast bez praktyki nie jesteśmy w stanie nic osiągnąć 🐼

Follow my blog with Bloglovin

  

Podziel się z innymi
Maria
Dowiecie się o mnie więcej czytając tego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top