Nowy Rok i co dalej?

ośnieżone drzewa we mgle

Witam wszystkich w Nowym Roku. Jak wasze postanowienia noworoczne? U mnie jak co roku na początku stycznia zrobiłam podsumowanie co udało mi się osiągnąć oraz zaplanowałam nowe cele na kolejny rok. Jest to bardzo dobry sposób na wprowadzenie systematyczności dzięki planom które zakładam. 

Oczywiście dotyczy to każdej sfery mojego życia od finansów po aktywność fizyczną. Każdy nawet najmniejszy krok zbliża nas do osiągnięcia celu. Jeżeli jesteście ciekawi w jaki sposób planuje swój budżet i oszczędzam to zostawcie komentarz. Z chęcią napiszę jak to u mnie wygląda. 

Wracając do postanowień noworocznych lubię zakładać je realnie. 
  • Po pierwsze nie oczekuję od siebie czegoś nieosiągalnego, bo to chodzi o mobilizację do działania. Dla przykładu jeśli nigdy nie byłaś / byłeś zwolennikiem aktywności fizycznej to nie oczekuj od siebie treningów 7 razy w tygodniu. Zacznij od małych kroków i z czasem rób coraz większe. W ten sposób po pierwszym tygodniu nie stracisz zapału do wprowadzenia stałych zmian w Twoim życiu! 
  • Po drugie pamiętaj, że nie wszystko wychodzi od razu. Czasem nawet rok to za mało aby osiągnąć założony cel – to nic złego. 
  • Po trzecie pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wiele zależy od naszego nastawienia, determinacji czy zmiany sposobu myślenia oraz działania. 

We wszystkich działaniach należy pamiętać o ważnej kwestii, że nie ma ludzi idealnych którzy cały czas realizują wszystkie założone cele, wszystko im wychodzi od razu oraz nie pozwalają sobie na odskocznie od ciągłej aktywności. Leniwe dni też są potrzebne aby się zregenerować i odpocząć. Należę do osób które lubią pracować natomiast ważne jest dla mnie to żeby praca sprawiała mi frajdę i była dla mnie wyzwaniem. Dlatego w pracy zawodowej też powinniśmy zakładać cele do realizacji żeby ciągle się rozwijać. 

Jak się nie rozwijasz to się zwijasz 🐼

Oczywiście nie wszystko musi być związane z pracą i zarabianiem. Ważna jest też pasja która czasem wypełnia nam pewną stagnację w pracy zawodowej. Z czasem pewnie większości z was przychodzi myśl do głowy – fajnie gdyby na pasji mógł człowiek zarobić i z tego żyć. Codzienność w większości przypadków tak nie wygląda. Bardzo ważne jest to aby dążyć do spełniania założonych celów i czerpać radość z życia. Balans to słowo klucz w moim życiu.

Mam nadzieje, że spodobał wam się mój wpis. Zapraszam do komentowania oraz zaglądania na bloga. Z pewnością Twoja aktywność na moim blogu da mi mobilizację to regularnych wpisów! 

Podziel się z innymi
Maria
Dowiecie się o mnie więcej czytając tego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top