Henry Ford Museum of American Innovation

Następnym punktem naszej podróży było jedno z najciekawszych muzeów motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych – muzeum Henrego Forda. Notabene przekraczając granicę amerykańsko kanadyjską przejeżdżaliśmy przez piękny most Ambassador Bridge.

I jak wrażenia?

Muzeum znajduje się w Dearborn, a tuż obok są czynne fabryki Forda. Jest ono nowoczesne, zawiera ogromną ilość eksponatów i to nie tylko w postaci samochodów, ale również przedmiotów innowacyjnych których Ford był wielkim fanem. Do najciekawszych eksponatów można zaliczyć samochód parówkę. Pojazd przygotowany specjalnie dla sieci oferującej hot-dogi z samochodu. W dzisiejszych  czasach można by nazwać go food truckiem. Znajduje się tam również cała kolekcja oficjalnych pojazdów prezydentów Stanów Zjednoczonych jak również samolot ekspedycyjny którym grupa naukowców udała się na  biegun północy i było to sponsorowane przez Henrego Forda. Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym eksponacie czyli o Fordzie model T. Był on pierwszym samochodem wytwarzanym seryjnie na taśmie produkcyjnej.

Jest to samochód który zmotoryzował Amerykę. 

Prócz samochodów, samolotów czy pojazdów napędzanych silnikami znajduje się tutaj wiele eksponatów dotyczących innowacji. Nie chodzi tu tylko o technologię komputerową natomiast również o innowacyjne podejście w kwestii budowy i wyposażenia domków oraz mieszkań. Można tam zobaczyć pierwsze projekty komputerów, mikrofalówek a nawet projekty okrągłych domów oraz ich ergonomii. Również nie zabrakło rewolweru Samuela Colta czy komputera firmy Apple. 

Zdecydowanie oboje nie jesteśmy fanami muzeów natomiast wizyta w tym miejscu na pewno nas zaciekawiła i sprawiła sporo frajdy. Jest to muzeum w którym możecie spędzić pół lub nawet cały dzień. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcecie się zanurzyć w to co to muzeum ma do zaoferowania. 

Tak jak pisałam na początku ilość eksponatów jest ogromna więc z pewnością jest to ciekawe miejsce nie tylko dla fanów motoryzacji.

Gdzie spaliśmy ósmego dnia: Holiday Inn Express & Suites Atlanta N-Perimeter Mall Area, 765 Hammond Dr, Sandy Springs, GA 30328, Stany Zjednoczone

Podziel się z innymi
Dowiecie się o mnie więcej czytając tego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top